İletişim
flo mağazacılık

taşocağı caddesi no:24 bağcılar 34217
İstanbul/türkiye
444 3 FLO(356)


Pürüzsüz, ışıldayan ve genç görünen bir cilde sahip olmak tüm kadınların hayalidir. Eğer siz de cildinizi şımartmak ve sağlıklı gözüken bir cilde sahip isterseniz, evde kolaylıkla yapabileceğiniz cilt bakım önerilerine kulak vermenizi tavsiye ederiz.

En bilinen tarifle başlayalım; salatalık maskesi! Eminiz ki tüm kadınlar, hayatları boyunca en az bir defa salatalık maskesi yapmıştır. Yüzü dinlendiren ve yumuşatan salatalık maskesi, içinde bulundurduğu E vitamini ile tam bir cilt dostudur. 1 adet salatalık ve 1 yemek kaşığı yoğurt ile evde pratik bir şekilde uygulayabileceğiniz bir salatalık maskesi tarifini de not alabilirsiniz:

Kabuklarını soyduğunuz salatalığı rondodan geçirin ve püre haline getirin. Hazırladığınız püreye yoğurt ekleyerek karışımı cildinize süren. 15-20 dakika bekledikten sonra yüzünüzü ılık su ile durulayın. Haftada bir defa uygulayacağınız maske ile cildinizi yenilenmiş hissedeceksiniz.

Eğer siyah nokta problemi yaşıyorsanız karbonat maskesini deneyebilirsiniz. 1 çay kaşığı karbonat ve 1 yemek kaşığı yoğurdu karıştırarak yüzünüze sürün. Kuruyan maskeyi peeling yaparak temizleyin ve yüzünüzü ılık su ile durulayın.

Siz de aynaya her baktığınızda göz altı morluklarınızdan nasıl kurtulacağınızı düşünüyorsunuz, değil mi? Özellikle yorgunluk ve uykusuzluktan kaynaklı olarak oluşan göz altı morluklarını gidermek için patatesten yardım alabilirsiniz. Çiğ bir patatesi dilimleyin, dilimlediğiniz patatesi bir saat buzdolabında bekletin. Daha sonra gözlerinizin üzerine birer dilim yerleştirerek 15 dakika bekletin. 

Tüm bu önerilerin yanı sıra, cilt bakımı için en önemli maddenin su tüketimi olduğunu unutmayın. Gün içerisinde bol miktarda su tüketerek cildinizin nem ihtiyacını karşılayabilirsiniz.

Kendinize bakım yaptığınız ve cildinizi şımarttığınız, keyif dolu bir hafta sonu dileriz!