İletişim
flo mağazacılık

taşocağı caddesi no:24 bağcılar 34217
İstanbul/türkiye
444 3 FLO(356)


Saçlarımızla ilgilenmek bizlere her zaman mutluluk veriyor. Kimi zaman rengini değiştirerek, kimi zaman da şekillendirerek yeni bir görünüm katmayı çok seviyoruz. Evde daha çok vakit geçirdiğimiz bu dönemde saçlarınızla ilgilenmek isterseniz, önerilerimize göz atabilirsiniz.

Eğer saçlarınızı sürekli olarak aynı boyda kullanmaktan sıkıldıysanız saçınıza ufak bir dokunuş katabilirsiniz. Kuaförlere gidemediğimiz bu dönemde, evde pratik kesim tekniklerini keşfetmeye ne dersiniz?

Öncelikle bulunduğunuz ortamı minik bir kuaför salonuna çevirin. Büyük bir ayna ve makas ihtiyacınız olan malzemeler arasında yer alıyor. Klasik makasla saç kesiminin zor olacağını hatırlatalım. İlk adım olarak saçlarınızı ıslatın ve güzelce tarayın. Saç kesimine arkadan başlayıp öne doğru ilerleyin. Kesim yaparken mutlaka 1-2 parmak uzunluğunda fazlalık bırakın, böylece boyutunu daha iyi ayarlayabilirsiniz. Eğer düz bir kesim yapacaksanız saçlarınızı çizgi şeklinde ve her iki tarafı da eşit boyutta kesin. Katlı kesim için başınızı aşağıya eğerek, saçlarınızın uçlarını makas yardımıyla düzeltmeniz yeterli olacaktır. Böylece katlı bir kesimle havalı saçlara sahip olabilirsiniz.

Saç rengimizi değiştirmeyi ve bize yakışan yeni renkler keşfetmeyi seviyoruz. Eğer siz de evde saç renginizi değiştirmek isterseniz, öncelikle boyanın cildinize bulaşmaması için yüzünüze nemlendirici veya vazelin sürmeyi unutmayın. İşlem öncesinde boyanın üstünüze bulaşma riskine karşı eski bir tişört giymeli ve eldiven takmalısınız. Boyama işlemine saç diplerinden başlayın. Saçlarınızı kısım kısım ayırın ve dipleri boyadıktan sonra geri kalan kısımları da diplerden uçlara doğru boyayın. Bekleme süresi dolduktan sonra saçlarınızı rengini korumak için soğuk suyla iyice yıkayın. Önemli bir hatırlatma daha yapalım, boyaya alerjiniz olup olmadığını kullanmadan önce mutlaka test etmelisiniz.

Cilt, el ve ayak bakımına zaman ayırırken, saçlarımıza bakım yapmayı unutabiliyoruz. Evde doğal malzemelerden maske yaparak saçlarınıza gereken önemi gösterebilirsiniz. Eğer sıkça dökülen, kuruyan ve yıpranan saçlarınız varsa zeytinyağı maskesini deneyebilirsiniz. 

1 adet yumurtayı kabın içinde çırpın ve içine 5 kaşık saf zeytinyağı ekleyin. Kuru saçlarınıza bir tarak yardımıyla maskeyi sürün. Yaklaşık 30 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Maskenin içeriğindeki protein ve vitamin ile güçlü ve bakımlı saçlara sahip olabilirsiniz.

Bakımla dolu dolu geçen, mutlu bir hafta sonu dileriz!