İletişim
flo mağazacılık

taşocağı caddesi no:24 bağcılar 34217
İstanbul/türkiye
444 3 FLO(356)


Çalışma düzenini değiştirmek ve evden çalışmaya başlamak kimileri için zorlayıcı olabilir. Eğer siz de evden çalışırken motivasyonunuzu arttırma ihtiyacı duyuyorsanız önerilerimize kulak verin.

Evden çalışmaya başlamak, tüm alışkanlıklarınızdan vazgeçeceğiniz anlamına gelmiyor. Günün erken saatlerine sabah sporu ile başlama rutininiz olabilir. Evden çıkmadığınız bugünlerde sporu eve taşıyabilirsiniz. Erkenden kalkın, en rahat spor ayakkabılarınızı giyin ve işe başlamadan önce evde yapabileceğiniz spor hareketleri ile güne zinde başlayın.

Uyanır uyanmaz masa başına geçmek demek, tüm gün pijamalarla çalışacaksınız anlamına gelmiyor. Evet, belki görüntülü görüşmeler haricinde kimse sizi görmüyor olabilir ama motivasyonunuzu artırmayı hedefliyorsanız ofis şıklığınızı eve de taşıyabilirsiniz. Rahat bir pantolonun altına giyeceğiniz babetler hem ev konforunu hem de ofis şıklığını bir araya getirmenize yardımcı olacak!

Güne spor yaparak ve kıyafetlerinize özen göstererek enerji dolu başlangıç yaptınız. Peki, çalışma saatlerinizi nasıl ayarlayacaksınız? Evde olmanız tüm gün boyunca çalışacağınız anlamına gelmiyor. Nasıl iş yerinde mola ve yemek saatleriniz varsa, evde de kendinize bir çalışma ve dinlenme planı oluşturun. Aynı zamanda yapacağınız diğer işler için de bir plan oluşturmanız gerekmektedir. Planlı ve düzenli hareket etmek, disiplinli bir çalışmayı da beraberinde getirecektir. Bunun için çalışma masanıza bir mantar pano ekleyebilir, yapacağınız işlerin gözünüzün önünde olmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca düzenli bir çalışma ortamı oluşturmak çok önemli. Home office çalışma denildiğinde zihnimizde en sevdiğiniz koltuğa oturup televizyon karşısında çalışma düşüncesi veya maillerinizi sıcacık yatağınızdan hiç çıkmadan kontrol etme hayali canlanıyor olabilir. Ancak bir süre sonra böylesine rahat bir durumda çalışmak odaklanmanızı zorlaştıracaktır. Bu nedenle masa başında, iyi aydınlatılmış, odaklanmanızı sağlayacak bir çalışma alanı oluşturmalısınız.

Masa başında çalışmak bir süre sonra vücudunuz için yorucu olabilir. Mutlaka masa başında yapacağınız egzersizleri öğrenin ve gün içinde sıkça tekrarlayın. Her bir egzersiz sonrası kendinizi yenilenmiş hissedeceksiniz.

Çalışırken bir yandan da evde olmanın keyfini çıkarmayı unutmayın. Gün içerisinde en sevdiğiniz müziği özgürce dinleyebilir, mola saatlerinde en sevdiğiniz dizinizden kısa bir bölüm izleyebilir, hatta yemek molanızı ayarlayabilirseniz kendinize cilt bakım saati bile düzenleyebilirsiniz!

Evden çalışırken önemli olanın disiplin ve düzen olduğunu unutmayın. Şimdiden iyi çalışmalar!