İletişim
flo mağazacılık

taşocağı caddesi no:24 bağcılar 34217
İstanbul/türkiye
444 3 FLO(356)


 “Bir sürü kıyafetim var ama giyecek hiçbir şeyim yok.” Bu cümle size de bir yerden tanıdık geliyor mu? Eğer cevabınız evetse gardırobunuzun detoksa ihtiyacı olabilir. Gelin, adım adım nasıl gardırop detoksu yapılır birlikte bakalım.

Rafların arasında kalan veya askıda duran kıyafetleri bir düzene koymak zor olabilir. Bu nedenle tüm kıyafetlerinizi dolaptan çıkarın ve yatağın üzerine yerleştirin. Tişörtler, etekler, pantolonlar gibi kategorilere ayırmak ilerleyen adımlar için işinizi kolaylaştıracaktır.

İlk görüşte çok severek aldığınız o eteği en son ne zaman giydiniz? Peki ya indirimden aldığınız ama hiç giymediğiniz kazağınızı en son ne zaman giydiğinizi hatırlıyor musunuz? Eğer kombinlerinize dahil etmediğiniz kıyafetleriniz varsa, dolabınızdan ayrılma zamanları gelmiş demektir. Ayıracağınız giysileri yardım kuruluşlarına bağışlayabilirsiniz.

Gardırop detoksu yaparken, fermuarı bozulmuş olan eteğinizi veya “Bir ara paça boyunu kısalttıracağım.” diyerek dolaba kaldırdığınız pantolonunuzla karşılaşacağınıza eminiz. Tüm bu tamir edilmesi gereken giysileri yakın zamanda terziye vermek üzere ayırın.

 Elbise, etek ve pantolon gibi kıyafetlerinizi mutlaka deneyin. Eğer içinde rahat hissetmediğiniz, bedeninize uygun olmayan giysiler varsa dolabınızdan çıkarın.

Dolabınızda kalmasına karar verdiğiniz kıyafetleri organize bir şekilde dolabınıza geri yerleştirin. Örneğin tüm tişörtleri bir yere koyabilir veya renk skalasına göre ayırarak göze hoş gelen bir görünüm yaratabilirsiniz. Bir diğer önerimiz ise ürünleri kombinleyerek dolaba yerleştirebilirsiniz. Böylece dışarı çıkmak için hazırlanırken “Ne giysem?” sorusuyla vakit kaybetmezsiniz.

Bu sezon gardırobunuzda mutlaka olması gereken ürünleri alışveriş listenize ekleyin. Sezonun trendlerinden olan trençkotlarla uyum sağlayacak loafer’lar; denim eteklerinize sportif bir hava katacak kalın tabanlı sneaker’lar ve çiçekli elbiselerinizle uyum sağlayacak renklerde sandaletleri mutlaka yenilenen dolabınıza ekleyin.