İletişim
flo mağazacılık

taşocağı caddesi no:24 bağcılar 34217
İstanbul/türkiye
444 3 FLO(356)


Tüm kıyafetlerimize sportif bir hava katan, enerji dolu adımlar atmamızı sağlayan sneakerları hepimiz çok seviyoruz. Ancak konu sneaker temizliğine geldiğinde tereddütler yaşayabiliyoruz. Sneakerlara zarar vermeden temizleyebilmek için önerilerimize kulak verin.

İlk adımda sneakerlarınızı temizlerken fırça seçiminin ne kadar önemli olduğunu unutmayın. Sert dokulu fırçalar sneakerlara zarar vereceği için tercihinizi yumuşak dokulu fırçalardan yana kullanmayı unutmayın. Ayakkabı yüzeyine çok zarar vermeden, yumuşak dokunuşlarla temizlemeye özen gösterin.

Peki, bembeyaz sneakerları nasıl temizlemelisiniz? Karbonat yardımıyla ayakkabılarınızı ilk günkü gibi gösterebilirsiniz. Sıcak suya iki yemek kaşığı karbonat atıp, bir bez yardımı ile ayakkabınızı temizleyebilirsiniz. Bu sayede ayakkabınızın parlaklığı artacaktır.

Özellikle deri sneakerları temizlerken kimyasal maddeler kullanmamaya dikkat edin. Bir bezin üzere dökeceğiniz hafif ılık bir su ile temizleyebilirsiniz. Suyun çok sıcak olmaması gerekmektedir. Seçmiş olduğunuz bezin de renksiz olması, ayakkabının rengine zarar vermemesi için  önemlidir.

Spor ayakkabıları çamaşır makinesinde yıkamak, sneaker temizliğinde çok sık yapılan bir hatadır. Her ne kadar çamaşır makinesinde yıkamak pratik bir yol gibi gözükse de bu durum ayakkabının deforme olmasına ve şeklinin bozulmasına neden olur.  Ayrıca ayakkabıyı temizledikten sonra kuruması için güneşin altında bırakmak da başka bir hatadır. Güneş ışınları ayakkabının rengine zarar verir ve sararmasına yol açar.

Sneaker temizliği hakkında ufak bir ipucu daha verelim. Her ne kadar temizlik esnasında dış yüzeye odaklansak da unuttuğumuz bir konu var; bağcıklar! Tertemiz spor ayakkabılarınıza yenilenmiş bir görünüm katmak isterseniz bağcıklarınızı da temizlemeyi unutmayın. Bağcıklarınızı çamaşır makinesinde rahatlıkla yıkayabilirsiniz.

Eğer temizliğin yanı sıra dolabınıza yeni sneakerlar da eklemek isterseniz, sezonun trend ürünlerine göz atın!