İletişim
flo mağazacılık

taşocağı caddesi no:24 bağcılar 34217
İstanbul/türkiye
444 3 FLO(356)


Kış boyunca fazlalıklarımızı over-size kazaklar ve şişme montlarla kolayca kamufle ettik. “Şu sıralar gitmeye hiç vaktim yok, çok yoğunum.” sözleriyle spora gitmemek için bahaneler ürettik. Ancak yazın da yaklaşmasıyla beraber telaşla forma girmenin yollarını aramaya başladık. Daha fazla telaşa kapılmayın ve yaza formda girmenizi sağlayacak önerilerimize kulak verin!

Forma girmenin ilk adımı egzersiz yapmaktan geçiyor. Evde kaldığımız bugünlerde sürekli oturmaktan ve hareketsiz kalmaktan şikayet ediyor olabilirsiniz. Bu durumu değiştirmek için gün içinde spora zaman ayırın. Online egzersiz videolarını izleyebilir, spor uygulamalarını telefonunuza yükleyerek düzenli bir program oluşturabilirsiniz. Zaman kaybetmeden snaker’ları ayağınıza geçirin ve sporu eve taşıyın.

Sporun yanı sıra beslenme alışkanlıklarınızı da gözden geçirmelisiniz. Çok yağlı ve şekerli yiyecekleri hayatınızdan çıkarın. Beslenme programınıza balık, tahıl ve kuru baklagilleri eklemeyi unutmayın. Tatlı ihtiyacınızı karşılamak için mevsim meyvelerine yer açın. 

Beslenme demişken, sıvı tüketimini de ihmal etmemelisiniz. Gün içerisinde 1,5 – 2 litre su içmeye özen gösterin. Ayrıca unutmayın, uygun miktarda su tüketerek parlayan ve sağlıklı görünen bir cilde sahip olabilirsiniz.

Formda bir vücuda sahip olmak için uyku düzeninizi de kontrol altına almalısınız. Uyku eksikliği yaşayan kişilerde açlık hormonu artarken, tokluk hissi veren hormonların üretimi azalır. Bu nedenle geceleri en az 7 saat uyumaya özen gösterin. 

Gün içerisinde kendinize ulaşılabilir hareket etme hedefleri koyun. Unutmayın ki temizlik yapmak, dans etmek, toz almak da kalori yakmanıza yardımcı olur. Bunların hepsini hedef haline getirin ve gün sonunda ne kadar kalori yaktığınızı, toplam kaç adım attığınızı takip edin. Hedeflerinize ulaştığınızı görmek sizi motive edecektir. Ayrıca FLO’nun Instagram hesabında düzenlemiş olduğu Evde Hareket yarışmasına katılabilir, evde 10 bin adım atmayı hedefleyerek arkadaşlarınıza meydan okuyabilirsiniz.

Motivasyonunuzu arttıracak bir önerimiz daha var. Yeni bir spor ayakkabı alabilir, rahat adımlar atmanızı sağlayacak taytları gardırobunuza ekleyebilirsiniz. Yeni alacağınız kıyafetleri giymek için günün büyük bir bölümünü spora ayıracağınıza eminiz!