İletişim
flo mağazacılık

taşocağı caddesi no:24 bağcılar 34217
İstanbul/türkiye
444 3 FLO(356)


Detoks genellikle vücudumuzdaki toksinleri atmak için başvurduğumuz bir yöntemdir. Taze meyve suları, bol su, meyse-sebze tüketimi detoksa başlayacaksanız yanınızdan ayırmamanız gereken malzemelerdir. 

Detoks suları diğer bir adıyla ‘juice’ her türlü meyve ve sebzeyle yapılabilir, gün içerisinde rahatlıkla tüketebileceğiniz bu sular aynı zamanda enerjinizi de yerinden tutacaktır.

Yaz mevsiminin gelmesiyle etrafta açan çiçekler, yeşillikler size de ‘detoks yapmalısın’ mesajını vermiyor mu? O zaman hemen size birkaç basit detoks suyu tarifi verelim. 

Gün Boyu Tüketebileceğiniz Detoks Suyu Tarifi

1 litre ılık su

1 adet elma

1 adet çubuk tarçın

1 tutam nane yaprağı

1/4 adet limonun suyu

Detoks Suyu Hazırlanışı

Elmaları sirkeli suyun içerisinde bekletin.

1 litre suyu hazırlayın.

Elmaları sirkeli suyun içerisinde beklettikten sonra iyice yıkayıp kabuklarıyla birlikte dilimleyin.

Suyun içerisine elma dilimlerini ekleyin. Son olarak limonun suyu, çubuk tarçını ve nane yaprağını ekleyin.

Not : Detoks suyunuzu oda sıcaklığında veya buzdolabında muhafaza edebilirsiniz. Tüm bu detoks suyunu içip bitirmelisiniz. Gün boyunca özellikle öğünlerden önce uyuyana kadar olan sürede bu karışımı tüketebilirsiniz.

Detoks sularının yanı sıra dikkat etmemiz gereken bazı durumlar var. Örneğin, uyanır uyanmaz güne su ile başlanmalı, gün içerisinde 6-8 bardak su içilmelidir. Aynı zamanda uyku düzenimize de dikkat etmemiz gerekir. Belirli aralıklarla egzersizler yapmalıyız. Sadece detoks yaparak vücudumuzdaki toksinlerden arınamayacağımızı hepimiz biliyoruz bu yüzden hepsini bir arada yaparsanız  daha sağlıklı bir yaşamınız olur. 

Bol Sporlu ve Sağlıklı Günler.