İletişim
flo mağazacılık

taşocağı caddesi no:24 bağcılar 34217
İstanbul/türkiye
444 3 FLO(356)


Biliyoruz ki bir insanın sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olabilmesi için birtakım fedakarlıklar yapması ve kendine düzenli olarak vakit ayırması gerekiyor. Özellikle evde olduğumuz ve hareketlerimizin kısıtlandığı bu dönemde çok iyi bir program ile sporu eve taşımaya ne dersiniz?

Müziğin sesini açın, sneaker’ları ayağınıza geçirin ve spora başlayın! Spor aletlerine ihtiyaç duymadan, evde yapabileceğiniz pek çok hareket mevcut. Kalça ve bacak bölgenizi çalıştıracak ski jump; karın, omuz ve kalça bölgenizi çalıştıracak plank bunlardan yalnızca birkaçı.

Evin içinde uygulanması en basit hareketlerden biri ise; Wall Push-Ups. Göğüs, omuz ve üst kol çalışmalarını sağlayacak egzersizi yapmak çok basit. Ellerinizi duvara yaslayın, duvardan birkaç adım geride durun ve parmak uçlarınızda yükselin. Şınav çekiyormuş gibi duvarı itin. Ne kadar eğimli durursanız, egzersizin o kadar zorlaşacağını fark edeceksiniz.

Ayrıca evde spor yapmayı kolaylaştıran pek çok mobil uygulama mevcut. Farklı uygulamaları telefonunuza yükleyerek aralarında sizin için en uygun olana karar verebilirsiniz. Mobil uygulamalar sayesinde kendinize günlük spor programı oluşturabilir, hangi kaslarınızı çalıştırmak istiyorsanız onlara yönelik egzersizler yapabilir, yapmış olduğunuz egzersizleri kaydederek gelişmenizi düzenli olarak takip edebilirsiniz.

Eğer siz de home-office çalışma düzenine geçtiyseniz gün içinde sık sık masa başı egzersizleri yapmanızda fayda var. Böylece vücudunuzu rahatlatabilir ve çalışmalarınıza daha zihne bir şekilde odaklanabilirsiniz.

Masa başında egzersizleri arasında yer alan esneme ve boyun hareketlerini günlük rutininiz haline getirebilirsiniz. Parmaklarınızı birleştirin ve avuç içiniz tavana bakacak şekilde mümkün olduğunca uzanın. Dik bir şekilde otururken sol kulağınızı sol omzunuza doğru mümkün olduğunca yaklaştırın. Aynı hareketi birkaç saniye bekledikten sonra sağ tarafınız için de yapın.

Egzersizlerden önce ısınma hareketleri yapmayı unutmayın. Spor yaparken özgürce hareket etmenizi sağlayacak ürünlere mutlaka göz atın!